Kurczak z warzywami to danie dla osób, które dbają o to, aby jeść zdrowe i smaczne potrawy. Kurczak zawiera bardzo wiele wartości odżywczych. Można go ugotować w wywarze z warzywami i przyprawami. Następnie kurczaka powinno się odsączyć i lekko przyrumienić. Dodaje się panierkę i wiele innego typu przypraw, tym bardziej, że od przypraw zależy to, jak będzie smakował kurczak.

Następnie trzeba ugotować warzywa, mieszankę różnych warzyw, takich jak marchew, pietruszka, a także natka pietruszki oraz por. Następnie gotuje się ziemniaki. Dodaje się koperek a także natkę pietruszki. Danie podaje się na jednym talerzu – czyli kurczaka ugotowanego bądź podprażonego, do tego warzywa a także ziemniaki.

Całość posypuje się koperkiem. Talerz można ozdobić. Do tego wszystkiego podaje się sok lub wodę mineralną. Do kurczaka można także podać frytki. Frytki można kupić mrożone bądź samemu zrobić z ziemniaków o dobrej jakości. Frytki powinno się smażyć na nowym oleju. Do wyboru jest sól zwykła i sól czosnkowa.

Published by JonT

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *