Potrawy Mięsne

Przed każdymi ważnymi świętami jest post. Trzeba przygotować potrawy postne, jak i te mięsne oraz rybne. Przygotowuje się je według starych i sprawdzonych przepisów, jak według tych uaktualnionych. Potrawy mięsne przygotowuje się z dziczyzny, a także z drobiu, wieprzowiny i sarniny. Potrawy mięsne powinny być przygotowane według sprawdzonych przepisów.

Potrawy mięsne przygotowuje się naprawdę długo, koniecznie trzeba dodać do nich odpowiednie przyprawy a także odpowiednie ilość ziół oraz soli i pieprzu. Czytaj całość „Potrawy Mięsne”

Potrawy na Wigilie

Co roku zgodnie z tradycją trzeba na świątecznym stole postawić wiele bardzo udekorowanych potraw. Według regionu i wyznawanej tradycji na stole podczas Bożego Narodzenia powinna być parzysta bądź nieparzysta liczba potraw. Więc szykuje się 12 potraw bądź 13. Przy stole obowiązkowo jest jedno wolne miejsce.

Przy tym mieście może być jedno wolne miejsce dla osoby, która się spóźni bądź dla samotnej osoby, która nie ma gdzie i z kim spędzić świąt. Czytaj całość „Potrawy na Wigilie”