Doberman – temperament, cechy

Przeszłość tej rasy czworonoga nie jest za bardzo pochlebna, podobnie jak i ogólna opinia o tej odmianie. Dobermany byłu stworzone po przez danego człowieka stanowiące rolę poborcą podatkowym. Zależało mu na utworzeniu rasy konkretnej, bezwzględnej a także dzikiej. Doberman miała za zadanie wyróżniać się nadzwyczajną odpornością nie jedynie na ciosy ale także na takie dźwięki jak wybuchy. Nie jesteśmy w stanie się jednak zdemontować iż rasa całkiem sprostała jego wymaganiom. Doberman jest czworonogiem bardzo postronnym, zaliczanym do psów ogromnych. Wyróżniają go długie odnóża oraz smukła konstrukcja ciała. Najbardziej znanym ubarwieniem jest ciemny podpalany, najintensywniej kojarzony z tą rasą. Czytaj całość „Doberman – temperament, cechy”

Kot Rosyjski – informacje, opis

Każdy kto życzy sobie mieć w mieszkaniu czworonoga który będzie równocześnie przywiązany do właściciela z zachowaniem jednak drobnej ilości niezależności, powinien kupić dla siebie kota. Świetnym doborem, dla osób które cenią sobie porządek jest kupno zwierzęcia o niedługiej szacie. Pośród odmian kotów o sierści niedługiej jest kot rosyjski. Jego sierść ma piękny kolor, stalowo-szarego błękitu. W powiązaniu z niezwykle miłym oraz bezproblemowym charakterem, powstaje podobieństwo kota idealnego. Kot rosyjski jest zwierzęciem spokojnym, które idealnie nadają się do trzymania również w średnich miejscach. Czytaj całość „Kot Rosyjski – informacje, opis”

Beagle – temperament, cechy

Beagle to odmiana małych czworonogów pochodzących z Wysp Brytyjskich. Początkowo wykorzystywane one były zwłaszcza do polowania. Często funkcjonowały one w grupie, polując na lisy lub zajęczaków. Do dziś bowiem psiaki tej rasy nadal wykorzystywane są w czasie przeróżne typu łowów uwielbianych zwłaszcza w Anglii. W naszym kraju, Beagle niemal zawsze używa się się je jako pieski towarzyszące, które w rzeczywistości idealnie odnajdują się w tej roli. Ich nie wysoki wzrost, wyjątkowe trójbarwne kolory a także wyjątkowe życiowe spojrzenie, oddziałują one tak iż pies tej rasy znacznie liczniej trzymany jest w domach także w blokach. Czytaj całość „Beagle – temperament, cechy”

Maine Coon – charakter, opis rasy

Jeszcze do niedawna odmiana jaką jest kot Maine Coon nie była zanadto znana nie podobnie w Polsce ale także na całym świecie. Dziś jednakże odmiana ta jest jedną z najczęściej wybieranych odmian kotów w Europie Nazwa Coon oznacza szopa. Prawdopodobnie wynika to z tego że są to pupile ogromnych rozmiarów oraz wyjątkowym spojrzeniu i swoistej, obfitej sierści. Kot Maine coon zyskał znaczące zastępy zwolenników nie jedynie dzięki charakterystycznej sierści, ale także dzięki miłemu charakterze. Koty te w sposób nietypowy dla innych osobników tego gatunku, są bardzo związane z człowiekiem. Mnóstwo ludzi przezywa je pieszczotliwie również kotami-psami. Czytaj całość „Maine Coon – charakter, opis rasy”

Wyżeł węgierski – charakterystyka

Wyżeł węgierski jak wspomniana nazwa wskazuje jest rasą pochodzącą z Węgier. Od samego czasu jej powstania, identycznie jak i dziś jest wykorzystywany jako pupil do polowań. Ma bardzo smukłą budowę ciała. Pełna gracji szczupła oraz muskularna postura ciała sprawia, iż pupil ten w trakcie ruchu przedstawią się niezwykle wyjątkowo. Gładka lecz przylegająca szata wywołuje że zadbanie takiego pieska nie będzie nas kosztować zbyt pracy. Wyżeł węgierski jest pieskiem dużych rozmiarów, który ma ogromne wymogi pod względem ilości absolutnego mu ruchu. Rasa ta mianowicie nie dobrze czuć się może mieszkając w mieście. Czytaj całość „Wyżeł węgierski – charakterystyka”

Mops – hodowla, informacje

Odmiana tego średniej wielkości czworonoga który wywodzi się z Chin. Mops dojrzały nie przekracza 9 kilogramów masy ciała. Mimo iż charakteryzują się upartością bez problemu mogą być hodowane także przez młodszych miłośników psów. Podobnie teraz tak i w dawnych czasach psy te przede wszystkim wykorzystywane są jako towarzysze. U schyłku XX wieku, trzymanie psiaka wymienionej wcześniej rasy było typem przywileju, dostępnego jedynie ludziom z wyższych sfer. Postawa pupila rasy mops odznacza się prostokątną posturą ciała, bardzo zwartą która natomiast mimo wszystko jest wciąż w pełni do siebie pasująca. Czytaj całość „Mops – hodowla, informacje”