Monety kolekcjonerskie

Monety to nie tylko coś, czym można zapłacić w sklepie, na stacji benzynowej, czy w kinie. To nie tylko coś, co zabiera się z sobą, gdy wychodzi się do sklepu. Bywają tacy ludzie, dla których każda moneta ma wartość bezcenną, niezależnie od jej nominału. Numizmatycy z lubością potrafią odkładać każdy grosz, ale wcale nie ze skąpstwa czy chytrości. Kolekcjonowanie monet to jest bowiem to, co sprawia im przyjemność i dla czego w pewnym stopniu też żyją. Czytaj całość „Monety kolekcjonerskie”

Unikatowe monety

Kolekcjonowanie wymaga czasu i poświęcenia. Trzeba bowiem umieć szukać albo też posiadać zmysł, który podpowiada, kiedy nadarza się okazja kupienia wartościowego przedmiotu. Nie wszystkie bowiem numizmaty nadają się do kolekcji. Monety muszą być unikatowe. Posiadać wartość sentymentalną i pieniężną. Z czasem nabierają także rangi historycznej. To, co kilka lat temu mogło być bez znaczenia, teraz może być na wagę złota. Czytaj całość „Unikatowe monety”

Antykwariat numizmatyczny

Stare banknoty i pamiątki nie leżą na ulicy. Są one zbyt cenne, żeby były wystawione na sprzedaż w zwykłych sklepach. Każdy też nie może sobie pozwolić na ich kupno, gdyż wymagają zainwestowania pewnej sumy pieniężnej. Numizmatycy jednak znają się na rzeczy i wiedzę, gdzie szukać unikatów. Antykwariat numizmatyczny to miejsce, gdzie będą mogli znaleźć brakujące w kolekcji elementy. Czytaj całość „Antykwariat numizmatyczny”

Akcesoria numizmatyczne

Kolekcjonowanie to nie tylko zbieranie monet. To pasja, która ma się przez całe życie. O wszystko jednak trzeba dbać. Unikatowych numizmatów nie można trzymać byle gdzie i traktować ich z pogardą. Moją one bowiem wysoką wartość pieniężną i sentymentalną. W tych czasach wszystkie sprawy związane z numizmatami można załatwić w jednym miejscu. Sklep numizmatyczny dostarcza wszystkiego, czego potrzebuje prawdziwy kolekcjoner. Czytaj całość „Akcesoria numizmatyczne”

Kolekcjonerskie odznaczenia

Dawne odznaczenia i medale to w dzisiejszych czasach wartościowe przedmioty. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się wśród numizmatyków. To nie tylko wielka pamiątka narodowa, ale przede wszystkim przedmiot o dużej wartości pieniężnej, która cały czas rośnie. Kolekcjonerskie odznaczenia są doskonałą inwestycją na przyszłość. Znaczną gotówkę można przeznaczyć na kupno właśnie tego typu numizmatyków, które przecież pracują na siebie. Czytaj całość „Kolekcjonerskie odznaczenia”

Hobby dla wytrwałych

Nie każda pasja może zainteresować każdego. Sport, literatura, malarstwo są dziedzinami, których wiadomości przyswoić może każdy. Nie każdy jednak zdecyduje się bliżej poznać numizmatykę. To zajęcie dla wytrwałych, dlatego że wymaga skupienia, doskonałej wiedzy historycznej, obycia i przede wszystkim cierpliwości przy wyszukiwaniu unikatów. Z wszystkim jednak można sobie w tych czasach poradzić. Czytaj całość „Hobby dla wytrwałych”