Król Popu – Michael Jackson

Krytykowano go, uniżano, zadawano ciosy słowne. Po śmierci sprzedano miliony płyt i okrzyknięto go… „Królem Popu”. Michael Jackson. Jeden z najbardziej kontrowersyjnych artystów na świecie. Michael Jackson po swojej śmierci wspinał się na playlistach w radiach, telewizjach na całym świecie. Słychać go było w słuchawkach, układano najpiękniejsze choreografie do jego muzyki. Jedną z najsłynniejszych albumów jakie Król Popu wydał jest to Thriller. Został wydany w 1982 roku. Czytaj całość „Król Popu – Michael Jackson”

Początki filmu czarno-białego

Na pewno każdy z nas lubi czasem obejrzeć jakiś ciekawy film czy to w kinie czy to w domu. W dzisiejszych czasach popularne są filmy kolorowe z wieloma efektami specjalnymi, wśród których najpopularniejszy ostatnimi czasy jest trójwymiar. Ale czy ktoś pamięta jeszcze stare dobre filmy czarno-białe, które powstawały w czasach kiedy nie było jeszcze tak rozwiniętej techniki jak dzisiaj. Jako pierwszy ruch ukazał Eadweard Muybridge żyjący w XIX wieku. Czytaj całość „Początki filmu czarno-białego”

Doda i jej muzyka

Artystka z idealnym, mocnym, wabiąca głosem. Jest piosenkarką, która tworzy dobrą muzykę, spotkała się z codzienną krytyką, nawet do dziś nie oszczędzają na niej słów. Jednak jest jedną z najbardziej utalentowanych wokalistek w Polsce. Dorota Rabczewska znana jako Doda. W latach 2000-2007 śpiewała w zespole Virgin. W roku 2009 został wydany jej debiutancki album solowy „Diamond Bitch”, który uzyskał status platynowej płyty. Czytaj całość „Doda i jej muzyka”

Filmy czarno-białe

Filmy czarno-białe są to filmy które zapoczątkowały rozwój dzisiejszego kina. Pierwszymi twórcami filmów byli francuscy wynalazcy bracia Lumiere, którzy skonstruowali tzw. kinematograf czyli aparat do realizacji oraz ekranowej projekcji obrazów ruchomych. Pierwsza projekcja filmów czarno-białych braci Lumiere wykonanych kinematografem odbyła się 28 grudnia 1895 roku w Paryżu. Czytaj całość „Filmy czarno-białe”

Lady Gaga i kontrowersje

Szokuje ubraniami, zachowaniem, kulturą, muzyką i teledyskami. Jest utalentowana i zwariowana. Dla tej piosenkarki krytyka i kontrowersje to źródło popularności. Stefani Joanne Angelina Germanotta, znana jako Lady Gaga. Artystka ta zadebiutowała w 2008. Wtedy pojawiła się płyta The Fame i najbardziej znane piosenki na świecie, między innymi : „Just Dance”, „LoveGame”, „Paparazzi”, „Beautiful Dirty Rich”, „Poker Face”. Czytaj całość „Lady Gaga i kontrowersje”

Jennifer Lopez, czyli J.Lo

Jest najlepiej zarabiającą latynoamerykańską aktorką i piosenkarką. Uważana jest za projektantkę mody i perfym. Została nominowana do Złotego Globy oraz Grammy Awards. Jennifer Lopez, czyli J-LO.Debiutancki album J-Lo ukazał się w 1999 roku i trafił do pierwszej dziesiątki listy Billboard 200. Drugi album piosenkarki zwany J.LO znów osiągnął zwycięstwo, jednym ze znanych singlów z tej płyty jest singiel: „Love Don’t Cost a Thing”. Czytaj całość „Jennifer Lopez, czyli J.Lo”