Małgorzata Socha – informacje

Małgorzata Socha jest aktorką młodszego pokolenia urodzoną w Warszawie. Uwielbiana przez większość, swoją urodą i talentem aktorskim zjednała sobie rzesze fanów. Ta polska aktorka ma zaledwie 31 lat i już bardzo mocno zawojowała w polskim kinie. Jest absolwentką XL Liceum Ogólnokształcącego w Warszawie. W 2010 roku otrzymała nominacje do nagrody miesięcznika Viva! – w kategorii najpiękniejsza Polka. Czytaj całość „Małgorzata Socha – informacje”

Janusz Gajos – wiadomości

Janusz Jerzy Gajos urodził się 23 września 1939 roku w Dąbrowie Górniczej. Ten wybitny aktor ukończył między innymi studia na wydziale aktorskim w Łodzi. Debiutował w obrazie„Panienka z okienka” . Z ciekawostek można dodać, że zajmuje się on także fotografią. Pierwszą wystawę swoich zdjęć przeprowadził w Katowicach w roku 2002. Został także uhonorowany 2 razy Krzyżem Komandorskim, Złotym Krzyżem za zasługi a w roku 2007 oraz dostał Wiktora za najpopularniejszego aktora roku. Czytaj całość „Janusz Gajos – wiadomości”

Jan Englert – produkcje

Jest to polski aktor teatralny i filmowy, oraz reżyser. Urodził się 11 maja 1943 roku w Warszawie. Jest Profesorem Akademii Teatralnej w Warszawie. Jak większość kolegów po fachu ukończył PWST w Warszawie. Zadebiutował niezapomnianą rolą w filmie Andrzeja Wajdy „Kanał „. Jeśli chodzi o życie prywatne tego znanego aktora to , jest on bratem reżysera teatralnego i aktora Macieja Englerta. Był dwukrotnie żonaty, ogółem ma 3 córki i jednego syna. Czytaj całość „Jan Englert – produkcje”

Borys Szyc – charakter

Borys to aktor filmowy, teatralny oraz muzyk, w którym kocha się prawdopodobnie połowa polskich kobiet. Może nie tyle z powodu urody, a raczej talentu aktorskiego i jego charakteru osobistego. Jest to powalający talentem aktor, który wcielił się w niejedną rolę. Urodził się 1978 roku w Łodzi. Ma córkę Sonię. Jest absolwentem Akademii Teatralnej w Warszawie, którą ukończył w 2001 roku. Czytaj całość „Borys Szyc – charakter”

Daniel Olbrychski – życie prywatne

Wybitny polski aktor urodzony 27 lutego 1945 roku w Łowiczu. W 2010 r. w wieku 65 lat Daniel Olbrychski uzyskał dyplom magistra w Akademii Teatralnej w Warszawie. Był on trzykrotnie żonaty. Posiada imponującą filmografię, dubbingi oraz otrzymał liczne nagrody i odznaczenia. Odtwarzał niezapomniane dziś przez nikogo role Kmicica, Hamleta, Makbeta i Otella, których pozazdrościłby mu niejeden polski aktor. Czytaj całość „Daniel Olbrychski – życie prywatne”

Jerzy Stuhr – odznaczenia

Jerzy Stuhr należy do śmietanki polskiego aktorstwa. Urodził się on 18 kwietnia 1947 roku w Krakowie. Jest to jeden z najwybitniejszych i najpopularniejszych aktorów w Polsce. Jego syn to Maciej Stuhr również znany polski aktor młodego pokolenia. Jerzy ukończył między innymi polonistykę na UJ oraz Wyższą Szkołę Teatralną. Wystąpił w wielu rolach teatralnych między innymi: „Nocy listopadowej” , „Zbrodni i karze” oraz „Emigrantach”. Czytaj całość „Jerzy Stuhr – odznaczenia”